Choć to mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem lepiej kojarzonym, również jej igłowy odpowiednik cieszy się rosnącą popularnością. Na czym polega zatem mezoterapia igłowa i co sprawia, że mamy do czynienia z tak dużym zainteresowaniem nią?
Specyfika mezoterapii igłowej
W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej dochodzi do wstrzykiwania w skórę pacjenta przygotowanych wcześniej koktajli. Zabieg można stosować chcąc odbudować skórę, jest jednak wyjątkowo skuteczny także wtedy, gdy zależy nam na jej regeneracji i rewitalizacji. Sprawdza się świetnie nie tylko w odniesieniu do twarzy, ale również całego ciała, a lista jego zastosowań systematycznie się wydłuża.O mezoterapii igłowej zrobiło się głośno, gdy okazało się, że nie ma sobie równych w procesie leczenia cellulitu i rozstępów. Szybko okazało się jednak, że sprawdza się znakomicie także wtedy, gdy celem podejmowanych kuracji jest odmłodzenie i ujędrnienie ciała. Coraz odważniej wspomina się także o tym, jak skuteczna okazuje się w profilaktyce łysienia. Ten jej atut sprawia, że zainteresowanie zabiegiem wykazują nie tylko panie, ale również panowie.
Jak wygląda zabieg?
Choć mezoterapia igłowa może rozwiązywać szereg problemów, zabieg za każdym razem ma niemal identyczny przebieg. Osoba wykonująca go wprowadza preparat miejscowo skupiając się na tych partiach ciała, które wymagają pomocy. Zawsze wykorzystuje w tym celu igłę oraz strzykawkę. Różnica dotyczy zatem przede wszystkim głębokości, na jaką wprowadzane są substancje aktywne. Przeważnie podawane są one bezpośrednio do skóry właściwej, choć popularna jest również praktyka wstrzykiwania ich bezpośrednio do tkanki podskórnej.To właśnie sposób wykonania zabiegu w największym stopniu różnicuje mezoterapię mikroigłową i igłową. Ta pierwsza koncentruje się przecież przede wszystkim na pobudzeniu, a w dalszej kolejności także na odbudowie elastyny i włókien kolagenowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu stymulacji mechanicznej, wykonuje się więc przede wszystkim bardzo delikatne nakłucia, które mają za zadanie pobudzić naskórek do regeneracji. Oczywiście, po obu zabiegach skóra jest początkowo nieco zaczerwieniona, a co za tym idzie, przez pewien czas wymaga bardziej starannej pielęgnacji. Czynności z nią związane nie należą jednak do skomplikowanych.