Preparaty czyszczące do łazienek
Czysta łazienka to przestrzeń pozbawiona mikrobów chorobotwórczych, czyhających na zdrowie użytkowników tego pomieszczenia. By uniknąć przypadkowej infekcji warto zakupić profesjonalne środki do czyszczenia łazienki, które ułatwią jej sprzątanie i zachowanie sterylności przez długi czas.
Detergenty
Podstawowym środkiem do czyszczenia każdej powierzchni jest odpowiedni detergent, który ułatwia usunięcie nawet zastałego zanieczyszczenia. Świetnie sprawdzają się do zmywania podłóg ceramicznych, kamiennych lub z PVC, jak i umywalek czy innych sanitariatów. Warto jednak pamiętać, że detergenty w postaci proszku mogą porysować czyszczoną powierzchnię, dlatego lepiej uczyć środka w płynie lub żelu, których łagodne, lecz skuteczne czyszczenie ochroni szorowaną powierzchnię.
Czyszczenie sanitariatów
Preparaty do sanitariatów mają za zadanie nie tylko wyczyścić ich powierzchnię, ale również zdezynfekować każdy zakamarek. Z tego powodu, podczas zakupu odpowiednich środków czyszczących zwróćmy uwagę na ich przeznaczenie oraz skład chemiczny danego preparatu.
Profesjonalne środki do czyszczenia łazienki występują w różnych opakowaniach; mogą to być niewielkie butelki o pojemności 0,5 litra, 0,75 litra lub 1 litra, których poręczność sprawdzi się w domowym zaciszu, lub duże, często dwu lub pięciolitrowe kanistry, używane na skalę przemysłową.Opakowanie zbiorcze, kilkulitrowe ma również wymiar ekonomiczny – można je traktować jako zapasowy zbiornik, odlewając z niego do mniejszego opakowania część preparatu potrzebnego w danej chwili.Najlepszym rozwiązaniem jest przelanie go do butelki ze spryskiwaczem, co ułatwi dodarcie specyfiku w nawet najdalsze i najgłębsze części sanitariatów.
Rodzaje preparatów do czyszczenia łazienek
Środki do czyszczenia łazienek zawierają składniki powierzchniowo-czynne, które w momencie naniesienia na wybraną powierzchnię natychmiast reagują z zanieczyszczeniem. Dlatego też, przy stosowaniu tego typu preparatów należy zabezpieczyć oczy, drogi oddechowe, a często także skórę dłoni celem ich ochrony przed ewentualnym rozpryskiem czy połknięciem. W niektórych preparatach środkiem reagującym jest alkohol, w innych związki chemiczne zawierające chlor, aktywny tlen, sole amonowe, aceton i wiele innych. Każdy z tych środków jest groźny dla zdrowia, dlatego podczas używania preparatów należy chronić oczy, skórę i jamę ustną.